Teva, Uyuma Odaklanmayı Sürdürürken Baskılayıcı Global Sağlık Sorunlarını Ele Almaya Yönelik İlerlemeyi Hızlandırıyor

Teva’nın yıllık sosyal etki raporu, Şirket inisiyatiflerini yönlendiren iki temel direğe ilişkin başarıları vurguluyor: sağlıklı topluluklar oluşturmak ve sorumlu bir işletme yönetmek.

Teva’nın 2018 Sosyal Etki Raporu, dünyanın önde gelen jenerik ilaç tedarikçisinin, ürün portföyü, hasta programları, çevresel sürdürülebilirlik çalışmaları ve uyum ve etik temelli kurumsal kültürü sayesinde daha sağlıklı bir dünya yaratılmasına nasıl yardımcı olduğunu vurgulamaktadır.

Teva Başkanı ve CEO’su Kåre Schultz, “2018 Sosyal Etki faaliyetlerimize, jenerik ve biyofarmasötiklerde küresel bir lider olma misyonumuz yön verdi,” dedi. “Sosyal Etki doğal olarak her gün yaklaşık 200 milyon hastaya ulaşan geniş jenerik ilaç ve biyofarmasötik portföyümüze bağlı. Yine de, Sosyal Etki çabalarımız, ürünlerin ötesine geçerek hastaların güçlendirilmesi, çevrenin korunması, kilit paydaşlarla küresel sağlık sorunlarının ele alınması ve işimizin her alanında dürüstlükle hareket etmek konularına ulaşıyor,” dedi.

Teva’nın 2018 Sosyal Etki Raporu, sağlıklı toplumlara katkıda bulunma ve olumlu toplumsal değişime yol açan ve şirketin büyümesine katkıda bulunan sorumlu bir işletme yönetme çabalarını göstermektedir.

Sağlıklı topluluklara katkıda bulunma

Teva, ihtiyacı olanların uygun fiyatlı, kaliteli ilaçlara erişimini artırmayı hedefliyor. 2018 yılında, Teva bir İlaçlara Erişim Konumu geliştirdi, yeni ilaçlar için yaklaşık 1.000 onay aldı, 100’den fazla ülkeye 380 milyon dolar değerinde kaliteli ilaç bağışladı ve tedavilerinin erişimini 60’tan fazla ülkeye genişletmek için küresel ortaklarla birlikte çalıştı.

Hastaları güçlendirmenin ve desteklemenin öneminin farkında olan Teva, AB ve ABD’de Life Effects’i devreye aldı. Hastalar tarafından hastalar için oluşturulan bu dijital merkez, temel bir katılımcı grubuna, ilk elden deneyimlerini ve kronik bir durumla yaşamanın nasıl bir bakış açısı sunabileceğini paylaşabileceği bir alan sağlıyor.

Sorumlu bir işletme yönetmek

Rapor, Teva’nın çevreyi koruma ve sürdürülebilirliği destekleme konusundaki kararlılığını vurgulamaktadır. Teva, 2018’deki atıkların %52’sinin (2017’den %30 daha fazla) geri dönüşümünü sağladı ve sera gazı emisyonlarını 2012’den bu yana %23 azalttı. Teva, iklim değişikliğini ele almaktaki ilerleme sayesinde kar amacı gütmeyen bir çevresel oluşum olan CDP’den A puanı aldı.

Kuruluşun her düzeyinde uyum kültürünü destekleme taahhüdünü yansıtan şirket, 2018 yılında, 10 etik davranış konusunda 16.500’den fazla çalışanın eğitildiğini bildirdi. Teva ayrıca Pazarlama ve Tanıtım Uygulamaları ve Hükümet İlişkileriile ilgili pozisyonlar geliştirdi, kapsamlı bir küresel gizlilik programı oluşturdu ve küresel gizlilik standartlarını uyguladı.

Daha fazla bilgi almak için lütfen 2018 Sosyal Etki Raporu ile 2018 Öne Çıkan Sosyal Etkiler’i inceleyin.