Misyonumuz, jenerik ilaçlarda ve biyofarmasötiklerde dünyadaki hastaların yaşamlarını iyileştiren küresel bir lider olmaktır. Yüzyılı aşkın bir süredir sağlık hizmeti sağlayıcıları, hastalar ve hasta  yakınları  Teva’nın ilaçlarını kullanmaktadır. 

Teva, marka olmuş tedavilere erişilebilir jenerik alternatifler sunarak hastalara ve sağlık sistemlerine her yıl milyarlarca dolar tasarruf ettirmektedir1. Bugün, ABD’de2 her dokuz jenerik reçeteden biri, İngiltere’ye3 tedarik edilen her altı jenerik reçete paketinden biri ve Almanya’daki4 her sekiz reçeteden biri bir Teva ürünüdür. 

Yenilikçi ihtisas tedavileri geliştirmek için çalışıyoruz. Son birkaç yılda, migren ve hareket bozukluklarındaki ihtiyaçları ele alan tedaviler başlattık. 

Kapsamlı ürün yelpazemiz ile birlikte, Teva’yı küresel bir lider yapan husus işimizin boyutudur. 60’tan fazla ülkedeki hastalara 3.500’den fazla farklı ürün sunuyoruz5. Dünyadaki ilaç şirketleri arasında en geniş portföylerden birine sahibiz. Her gün dünya genelinde yaklaşık 200 milyon insan bir Teva ilacı6 kullanıyor ve ABD’de 1 milyondan fazla reçeteye her gün bir Teva ürünü yazılıyor2

Los Angeles veya Lima’daki, Montevideo veya Moskova’daki hastalarımıza ulaşmak için, Teva ilaç şirketleri arasında en büyük ve en karmaşık global tedarik zincirine sahip olan şirketlerden biridir. 43.000 çalışandan ve 61 global üretim tesisinden oluşan ağımız 24 saat çalışmaktadır.5 Her saat, havada bir uçak, denizde bir gemi veya yolda bir kamyon eczanelere ve hastanelere Teva ilacı yetiştiriyor. Amacımız hastalarımızın ihtiyaç duydukları yerde ve zamanda doğru ilacı almalarıdır.

Liderliğimiz, mütevazı ı  başlangıcımızdan bu yana bizlere inanan çalışanlarımız ve kültürümüz ile şekillenmiştir. Teva’nın 1901’de Kudüs’te kurulmasından bu yana liderliğimiz azim, girişimci ruh ve insanların yaşamlarını iyileştirme yönündeki tutkusuyla dikkat çekiyor. Yıllarca nesiller boyu Teva hastalarımızın   sağlığını iyileştirmeye yardımcı olmaya devam edecek olmaktan heyecan duyuyoruz.

_____________________________________

[1] Haziran 2017 tarihli MGA Ekonomik Etki Çalışması 
[2] IQVIA NPA - Genel TRx’e dayalı Corp – MAT Mart 2019
[3] Dosyadaki Veriler: 6 reçete paketinden 1’i UKMED180180 vCertification 1.2 DOF 148a
[4] Generic Association Pro Generika, 2018 IGES hesaplamasına göre (INSIGHT Health)
[5] Birkaç ürün için veri kaynağı: Teva Global Operasyonlar
[6] Global Insights, Access & Technologies tarafından yürütülen, Teva tüketicilerinin sayısını tahmin eden iç analizler. Ağustos 2016 ve Nis 2019 tarihli