Teva`da erişilebilirlik

Teva’nın erişilebilirlik düzenlemeleri

Teva, tüm müşterilerimize eşit, saygın, erişilebilir ve profesyonel bir hizmet sağlamak için elinden gelen çabayı gösterir ve birçok kaynağa yatırım yapar. 1998 tarihli Engelli Kişiler için Eşit Haklar Yasası ve onun kapsamında uygulanmış olan düzenlemeler uyarınca, engelli bir kişinin tüm müşterilere bağımsız ve adil şekilde sağlanan hizmetleri almasını sağlayacak, gerekli erişilebilirlik ayarlamalarını yapmak için önemli çaba ve kaynaklar harcanmıştır.

Erişilebilirlik Düzenlemelerinin Oluşturulması:

Şirketimizin ofisleri halka açık değildir. Dijital kanallarımız aracılığıyla bizimle iletişime geçme olanağı vardır. Ayrıca, yasalara uygun şekilde tüm sitelerimiz tam olarak erişilebilir durumdadır.

Erişilebilir Müşteri Hizmetleri:

Bu web sitesinin “Bize Ulaşın” sayfasında verilen bilgiler aracılığı ile veya aşağıda ayrıntıları verilen e-postayı kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz info@teva.com.tr.

İnternet Web Sitesinin Erişilebilirliği:

Erişilebilir bir web sitesi, engelli kişilerin yanı sıra yaşlıların, tüm kullanıcılar ile aynı verimlilik ve yararlanma düzeyinde siteye göz atmasını sağlayan bir web sitesidir. Microsoft tarafından 2003‘te yapılan bir araştırmaya göre, nüfusun yaklaşık yüzde 20 ila 25’i internet kullanımında zorluk yaşamaktadır ve daha erişilebilir web içeriğinden yarar sağlayabilirler.

Teva, çeşitli engelliliklere sahip insanlar ve bilgisayar kullanımı için yardımcı teknoloji kullananlar için internette eşit fırsatlar yaratmaya inanmakta ve bunları geliştirmeye çalışmaktadır. 

Web Sitesi Erişilebilirlik Bilgileri:

Bu site, 2013 tarihli Engelli Kişiler için Eşit Haklar Düzenlemeleri (Erişilebilirlik Ayarlamaları) gerekliliklerini karşılamaktadır.

Erişilebilirlik ayarlamaları, AA düzeyinde çevrimiçi içerik erişilebilirliği için Web İçeriği Erişilebilirlik Rehberi (WCAG) 2.1 ve Uluslararası Belge 0 tavsiyelerine göre yapılmıştır.

Çevrimiçi test, Chrome tarayıcı için en yüksek uygunluk açısından kontrol edilmiştir.

Site, yardımcı teknolojiler için semantik bir yapı, menülerden ve pencerelerden çıkmak için ok tuşları, Enter ve Esc ile özelleştirilebilir klavye kullanım düzeni desteği sağlamaktadır.

Site, yaygın tarayıcılarda ve cep telefonu kullanımında görüntülenmek için periyodik olarak optimize edilmektedir.

Ekran okuma yazılımı ile en iyi tarama deneyimi için en son NVDA yazılımını kullanmanızı öneriyoruz.

Siteye Ekim 2017’den önce yüklenen belgelere veya videolara tam olarak erişilemeyebilir. Böyle bir belge veya video ile karşılaşmanız halinde erişilebilirlik koordinatörü ile iletişime geçebilirsiniz ve biz de bilgilerin erişilebilir olmasını sağlarız.

Erişilebilir format - Şirket, müşterilerine erişilebilir formatlarda bilgi alma fırsatı sağlar. Bilgilerin erişilebilirliği ücretsizdir ve engelli kişilere yöneliktir. Erişilebilirlik sorguları ve bilgileri, bu erişilebilirlik beyanında, aşağıda bilgileri yer alan Şirketin erişilebilirlik koordinatörüne gönderilebilir.

A2Z Erişilebilirlik ve İnternet Pazarlaması tarafından erişilebilirlik danışmanlığı sağlanmaktadır

Erişilebilirlik İyileştirmeleri için Erişilebilirlik Talepleri ve Önerileri 

Engelli insanlar dahil olmak üzere tüm nüfusun en erişilebilir hizmeti elde etmesini sağlama taahhüdümüzün bir parçası olarak Şirketin erişilebilirliğini iyileştirme çabalarımıza devam ettiğimizi belirtmek isteriz.

Herhangi bir erişilebilirlik sorunu veya arızası ile karşılaşmanız halinde bunu bize bildirmenizden memnun oluruz ve size uygun bir çözüm bulmak ve arızayı en kısa sürede çözümlemek için elimizden geleni yaparız.

Teva’daki Erişilebilirlik Koordinatörü ile iletişime geçin:

E-posta: Rina.Gargi-Heinsdorf@teva.co.il

Erişilebilirlik Beyanının Yayınlanması:

Erişilebilirlik beyanı şu tarihte güncellenmiştir: 01 Eylül 2020