Ne yapıyoruz

Teva Almanya’da çekilmiş fotoğraf

Bu makaleyi paylaş:

Portfolio of over 3500 different products globally

Teva Veriler ve Rakamlar

Misyonumuz, jenerik ilaçlar ve biyofarmasötikler alanında global bir lider olmak ve dünyanın dört bir yanındaki hastaların yaşamlarını iyileştirmektir.

Hayatları iyileştirmek için nasıl çalışıyoruz. Her yerde.

İyi bir sağlık asla mal varlığınıza ya da dünyanın neresinde yaşadığınıza bağlı bir ayrıcalık olmamalıdır. Bu, Teva'da hepimizin arkasında birleştiği, tutkuyla bağlı olduğumuz bir inançtır. Bu aynı zamanda jenerik ilaçlar ve biyofarmasötikler alanında global bir lider olarak dünyanın dört bir yanındaki hastaların yaşamlarını iyileştirme misyonumuzun arkasındaki ilham kaynağıdır.

Kaliteli ilaçları daha uygun fiyatlı ve daha fazla insan için erişilebilir hale getirmenin yeni yollarını bulma konusundaki uzun mirasımızı sürdürmeye kararlıyız. Bugünkü haliyle jenerik ve yenilikçi ürün portföyümüz, her gün yaklaşık 200 milyon hastaya hizmet veren dünyadaki en büyük ilaç şirketleri arasında yer almaktadır.

Jenerik ilaçlar konusunda öncülük yapıyoruz

Son 40 yılda sektörün gelişiminde kilit bir rol oynayarak dünyanın önde gelen jenerik ilaç üreticisi olmaktan gurur duyuyoruz. Ancak, jenerik ilaçların tam olarak ne olduğunu merak ediyorsanız, aşağıdaki videoya bir göz atın.

Generic medicines are approved by regulators to make sure they work the same as the original drugs

Jenerik İlaçlar Nedir?

Dünyanın her yanında yaklaşık 200 milyon insan her gün bir Teva ilacı kullanıyor. Her saat havada bir uçak, denizlerde bir gemi veya yolda bir kamyon Teva'nın kaliteli, erişilebilir, jenerik ilaçlarını dünyanın dört bir yanındaki eczanelerine ve hastanelerine taşımaktadır.

Biyofarmasötikler: yeni nesil yenilikçi ilaçlar

Dünya çapındaki tüm hastaların yaşamlarını iyileştirmeye yardımcı olmak için yeni yollar ararken, biyofarmasötiklere yaptığımız yatırımı da artırıyoruz. Canlı hücrelerden veya organizmalardan yapılan bu karmaşık ilaçlar, hastalar için tedavi seçeneklerini geliştirir ve hassas, kişiselleştirilmiş tedaviler sunma potansiyeline sahiptir.

Şu anda piyasada beş biyofarmasötik ürünümüz ve çeşitli geliştirme aşamalarında yaklaşık 20 orijinal biyolojik ve biyobenzer programımız bulunmaktadır. Bunların birçoğu Almanya'nın Ulm kentindeki yeni biyofarmasötik tesisimizde üretilecek. Aşağıdaki videoda bu son teknoloji tesisin sahne arkasına bir göz atabilirsiniz.

Biyobenzerler

Teva'nın Almanya'nın Ulm kentindeki son teknoloji biyofarmasötik tesisinin perde arkasına gidin. Biyobenzerler hakkında daha fazlasını keşfedin ve hastalar için daha çok tedavi seçeneği geliştiren uzmanlarla tanışın.

Temel terapötik alanlara odaklanan uzmanlık liderliği

Çok çeşitli terapötik alanlarda yaşamı iyileştiren tedaviler geliştirmeye ve sunmaya kararlıyız. Özellikle Dünya Sağlık Örgütü'nün solunum rahatsızlıklarına yönelik Temel İlaçlar Listesi'nde yer alan ilaçların en büyük ikinci global tedarikçisi olmaktan ve onkoloji tedavilerinde ilk beş global tedarikçiden biri olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu iki temel terapötik alanın yanı sıra, uzman araştırma ve geliştirme ekibimiz migren, baş ağrısı, ağrı ve nörodejeneratif durumlardan muzdarip hastalar için tedavileri daha erişilebilir hale getirmeye odaklanmıştır.

Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ÇSY):
En önemli yerde fark yaratın

Teva'da, toplum ve dünya üzerinde anlamlı bir etki yaratmak için eşsiz fırsatımız bizi birleştiriyor. Yaşadıkları yer neresi olursa olsun, insanların temel ilaçlara erişimini artırmayı amaçlıyoruz Faaliyetlerimizde ve tedarik zincirimizde, yenilenebilir enerji kullanımını artırmak ve sera gazı emisyonlarını azaltmak da dahil olmak üzere çevreye saygılıyız. Çalışanlarımızın sağlığını ve refahını destekliyor, herkesin ait olduğu ve tüm görüşlere değer verilen bir ortamı teşvik ediyoruz. Ve işimizi her zaman dürüstlük ve şeffaflık ile birlikte doğru şekilde yapıyoruz.

2022 itibariyle, ürünlerimizi başka türlü alamayacak olan savunmasız nüfuslara ulaştıran beş ilaca erişim programı başlattık ve 2025'e kadar üç tane daha başlatacağız. Afrika'da kanserle yaşayan çocuklara kritik ilaçları ulaştırmak için Global Hope (Hematology Oncology Pediatric Excellence) ile nasıl yakın çalıştığımızı görmek için aşağıdaki videoya bir göz atın:

amounting to nearly 30000 children in 2020

Teva olarak ilacın her zaman erişilebilir olması gerektiğine inanıyor ve bunu gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olmak için çalışıyoruz.

İhtiyaç duyulan gerekli bakımı sağlayarak ve yerel sağlık hizmetlerini güçlendirerek kanser ve kan hastalıkları olan çocukların tedavisine sürdürülebilir bir yaklaşım getiren ve kendileri için kâr amacı gütmeyen Global HOPE (Hematology Oncology Pediatric Excellence) ve dünyanın en savunmasız insanlarına tıbbi kaynak sağlayan bir kuruluş olan Direct Relief ile birlikte çalışıyoruz.

ESG, Teva'da herkesin işidir - hastalarımıza, gezegenimize ve birbirimize bu şekilde özen gösteriyoruz.

Temel ilaçlara erişimi ilerletmek misyonumuzun merkezinde yer almaktadır. Global sağlık alanında kararlı bir ortak haline gelerek, karşılanmamış ihtiyaçları ele alarak, uygun fiyatlı ilaçların erişimini artırarak ve jenerik ve yenilikçi ilaç portföyümüzü genişleterek bunu gerçekleştirmeye odaklandık.

Ayrıca, bugün dünyanın karşı karşıya olduğu bir diğer büyük kriz olan iklim değişikliğinin üstesinden gelinmesinde de kilit bir rol oynuyoruz. Her iki taahhüdümüz de şunları içermektedir:

  • Hem ilaçlara erişim hem de çevresel hedeflerle ilişkilendirilen ilk sürdürülebilirlik bağlantılı tahvil (SLB) olan 5 milyar dolarlık tahvil ihracı
  • 2021 yılında düşük ve orta gelirli ülkelerdeki hastalara 487 milyon dolar değerinde ilaç (307 milyon doz) bağışlamak
  • Doğrudan sera gazı emisyonlarının 2025 yılına kadar %25 oranında azaltılması
ESG stratejimiz hakkında daha fazla bilgiye sahip olun.

Teva’daki İş Fırsatlarına Göz Atın