Sayın İlgili,


Bir süreden beri pazarda yokluğu hissedilen Tamoksifen etken maddeli ürün ihtiyacını mümkün olduğunca karşılayabilmek amacıyla, T.C. Sağlık Bakanlığının hasta mağduriyetini gidermek için tarafımıza verdiği özel ithalat izni belgesine dayanarak, Tamoksifen etken maddeli ürünümüzün 21.05.2017 tarihinde Amerika’dan ithalatı tamamlanmıştır. Kurallar gereği bu ürünün ambalajının yerel pazara adapte edilmesi gerekmektedir. Adaptasyonu ve gerekli onayları takiben, ürünümüz 24 Mayıs 2017 tarihi itibarı ile satışa hazır olacaktır.


Bugüne dek 30’luk blister ambalajlarda pazara verdiğimiz Tamoksifen etken maddeli ürünümüz, Amerika pazarındaki form olan 60 tabletlik şişe ambalajında piyasaya verilecektir. Ambalaj ve miktar farklı da olsa, ilaç Teva tarafından üretilmiştir, içeriği ve kalitesi aynıdır.


Pazardaki ilaç ihtiyacının tümüyle karşılanmasına yönelik Sağlık Bakanlığı ve diğer tüm resmi kuruluşlarla sıkı işbirliği içinde çalışmakta ve bu konuda elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Pazara sunacağımız 60’lık şişe ambalajlı üründen, her hastanın ihtiyacı kadar temin etmesi diğer hastaların da ilaca erişmesini mümkün kılacaktır.


Daha önce de belirttiğimiz gibi, Teva olarak daima sağlığı geliştirmek ve insanların kendisini daha iyi hissetmesini sağlamak için varız. Bu itibarla, hastalarımızın ihtiyacına cevap bulabilmek ve daha iyi günler için daima tüm gücümüzle çalışacağımızı bildiririz.


Bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla,


Teva İlaçları A.Ş.