Onkoloji

Küresel sağlık sistemi son yıllarda çarpıcı boyutta değişmekte ve artan bir hızla değişmeye devam edeceğine dair belirtiler açıkça görülmektedir. Hastalar hastalıklarla ilgili daha çok bilgiye sahipler ve artık daha fazlasını talep etmekteler.

Hastalıkların gidişatı değişmekte, kronik hastalıkların oranları ve buna paralel erişilebilir fiyatlı ilaçlara erişim ihtiyacı özellikle gelişmekte olan ekonomilerde daha da artmaktadır. Teva olarak bu ihtiyaçlara cevap verebilmek için, düşünme tarzımızı ve çalışma sistemimizi değiştirmek zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Teva “gerçek anlamda hasta odaklı bir şirket olmak” için faaliyet gösterdiği tüm alanlarda topyekün bir dönüşüm başlatmıştır.

Teva onkoloji alanında vizyonunu şu şekilde belirlemiştir: Kanser tedavisinin seyrini değiştirmek. Teva, köklü ilaç deneyimi ve entegre ar-ge yapılanması ile onkoloji tedavisine yönelik çözümler sunar ve onkoloji hastalarının yaşam kalitelerini yükseltmek için çalışır. Bugün itibarı ile Teva’nın onkoloji alanında önemli bir mevcudiyeti bulunmaktadır. Örneğin Amerika onkoloji pazarında en büyük 9. Firma konumundadır. Son zamanlarda gerçekleştirdiği çeşitli GCSF ürünleri sayesinde onkoloji alanındaki iddiasını pekiştirmiştir.